Kontakty

historie značky

Historie

První lyže SKI TRAB opustily továrnu v roce 1946. Celé byly vyrobeny z jasanového dřeva. Od této chvíle se dřevařská dílna pomalu měnila v továrnu na lyže a v šedesátých letech SKI TRAB, jako jedna z prvních firem, používala ocelové hrany. V roce 1962 se na Mezinárodním veletrhu v Miláně (MIAS) představily první skloláminátové SKI TRABy a o pár let později předvedla firma "pružné" hrany lyží. Během své téměř šedesátileté profesionální dráhy se SKI TRAB posunula značně vpřed zásluhou nejen moderní technologie, ale i skutečné vášně pro hory. Firemním sídlem je Bormio, proslulé turistické horské středisko, město šampionů a sportovců.

Díky stálé a skutečné spolupráci s horskými odborníky odpovídají SKI TRABy zcela potřebám lyžařů. V současnosti vyrábí SKI TRAB nejlehčí a zároveň nejspolehlivější skialpinistické lyže na světě, které poskytují nejlepší komfort světovým šampionům při mnohých vítězstvích. V roce 2004 se, díky vývoji odlehčené technologie, zrodil model PIUMA DUO 4 axis, který k dokonalé lehkosti přidal i vynikající lyžařské možnosti a snadné ovládání.

Úspěchy, kterých SKI TRAB dosáhla, nezměnily podstatu a duch firmy. Její obchodní značkou nadále zůstává zkušenost, vášeň a řemeslnická péče v každém výrobním kroku.